Gem Tower Defence

Gem TD

Zagraj z linku ze strony producenta, by widzieć składniki „superwieży” pod ekranem gry

 

Opis:

Gem Tower Defense to dosyć trudna gra, ale bardzo podobna do innych gier tego typu. Musimy stawiać strzelające kamienie w tak, aby potwory nie zdołały dojść do końca trasy. Potworów są 2 rodzaje – chłopki (chodzące) i latające. Te drugie są dużo gorsze, i w 95% przypadków przez latające przegrywamy grę. Latające potwory przemieszczają się dokładnie wyznaczoną trasą, natomiast chodzącym można robić labirynt z kamieni. Potwory atakują falami. Musza one w określonej kolejności wejść w każdy z sześciu punktów (ciemniejsze miejsca na mapie). Za zabicie potwora otrzymujemy pieniądze, co 3 levele za każdego mamy 1 pieniądz więcej. Po zakończeniu poziomu również dostajemy pieniądze. Każdy następny poziom jest oczywiście trudniejszy. Po przejściu poziomu mamy możliwość (darmową!) zbudowania jednej wieżyczki i czterech kamieni (do układania drogi chodzącym potworom). Kamienie można usuwać, ale wieżyczki nie. Wieżyczka za każde 10 zabitych potworów awansuje na kolejny poziom, co owocuje wyższymi obrażeniami.

Gem Defence

 

Budowanie wieżyczek:

Rodzajów wieżyczek jest kilka. Białe (diamond) NIE strzelają w latające potwory, ale chodzącym zadaje duże obrażenia, mają mały zasięg. Żółte wieżyczki (topaz) strzelają w kilka celów jednocześnie, mają mały zasięg. Niebieskie (sapphire) strzelają lodem i zwalniają potwory, mają duży zasięg, polecam. Różowe (amethyst) strzelają tylko w latające potwory, najlepiej zrobić ich dużo na środku mapy. Mają duży zasięg. Turkusowa wieżyczka (opal) strzela średniej jakości pociskami, ale przyspiesza inne wieżyczki, które są w jej zasięgu. Zielona wieżyczka (emerald) strzela trucizną i zwalnia potwory, ma średni zasięg. Z kolei czerwona (ruby) strzela ogniem, obrażenia dostają także okoliczne potwory. Ma spory zasięg. Ostatnia wieżyczka jest jasnoniebieska (aquamrine), ma bardzo mały zasięg, ale strzela szybkimi i mocnymi pociskami.

Każda wieża posiada 5 poziomów ulepszeń, wymieniając od najgorszego do najlepszego są to: chipped, flawed, normal, flawless i perfect. Każdy wyższy poziom oznacza większe obrażenia, zasięg i moc działania specjalnego. Co kolejkę układamy 5 diamentów, ale wybieramy sobie tylko jeden, a reszta zamienia się w kamienie. Jeśli mamy kilka takich samych diamentów (kolor i poziom) możemy połączyć je w jeden (combine). Z dwóch połączonych diamentów powstaje jeden o poziom wyższy, a z czterech diamentów powstaje diament o DWA poziomy wyższy. Można też łączyć diamenty w „specjalne superdiamenty”, ale o tym w następnym akapicie. Na osiągnięcie danego poziomu diamentu (gdy na początku rundy „losujemy” 5 diamentów) mamy różny procent szans, jest to napisane w zakładce „upgrade chances”, tam też za pieniądze możemy ulepszyć te szanse. Jeśli „wylosowane” diamenty wyjątkowo nam nie pasują, możemy je wymienić na nowe za odpowiednią opłatą (repick gems). Opłata wzrasta za każdym razem, gdy wymieniamy.

Najważniejszą bronią są jednak wieże łączone. Są one najsilniejsze i można je ulepszać za pieniądze. Należy mieć daną (3-składnikową) kombinację diamentów, i wtedy wyświetli się napis „combine special”. Klikając w niego mamy „superwieżę”, a dwa pozostałe diamenty znikają. Dosyć łatwo o taką wieżę w pierwszym ruchu gry, a jeśli się nie wylosuje to można zawsze dać reset i spróbować jeszcze raz 😉 Składniki do zrobienia „superwieży” są pod ekranem gry u dołu strony z (tylko linka ze strony producenta, który jest u góry). Najlepiej po zaliczeniu poziomu i wylosowaniu diamentów zawsze spoglądać na dół i sprawdzić, czy coś nam się może przydać. W skrajnych przypadkach możemy (niestety tylko kilka razy) obniżyć poziom danej wieżyczki, jeśli niższy pasuje jako składnik „superwieży”.
Bardzo ważna jest też lokalizacja danych wieżyczek, tak żeby dosięgały jak najwięcej tras potworów (jak zresztą we wszystkich gierkach tego typu). Chodzącym robimy labirynty z kamieni tak, żeby chodzili tam i z powrotem 😉 Poniżej kilka przykładów jak ja grałem, mój rekord również zamieściłem na obrazku. Jeśli ktoś go przebije bardzo proszę o zrzut i wskazówki.

Gem TD Survival

Gem Tower Defense

Gem


Zagraj także w inne gry typu „obrona wieży”:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top