Triki i ciekawostki:

Sherwood Triki

Możemy wchodzić w różne dziwne miejsca, np. na dach, murek wzdłuż podejścia do teleportu (jak na obrazku), przejść na drugą stronę teleportu obok Lady Marian, chodzić po parapetach, gzymsach. Aby tego dokonać musimy znaleźć jakieś ładne podejście i pod odpowiednim kątem wbiec na nie. W takich miejscach mało kto nas będzie umiał zabić 🙂 Możemy wykorzystać to do zabaw z przyjaciółmi z gildii, np. kto pierwszy dojdzie do merchanta po murku.

Choć sama gra jest na zewnętrznym serwerze, to opcje postaci zapisują się również na komputerze gracza w danych programu Macromedia Shockwave. Powoduje to, że po rejestracji możemy wpisywać dowolną nazwę gracza bez hasła, a aplikacja sama rozpozna naszą postać. Folder z postacią znajduje się w \Documents and Settings\nazwa profilu\Dane aplikacji\Macromedia\Shockwave Player\Prefs. (cały folder Dane Aplikacji domyślnie jest ukryty). Przy formacie należy skopiować ten folder, lub po prostu logować się do Sherwood używając hasła (postać z hasła jest zapisana na serwerze zewnętrznym).

Expić najlepiej na wyspach (szkielety i smoki), ale warto raz na jakiś czas pójść do podziemi, aby przeszukiwać skrzynie i beczki. Nie musimy nawet walczyć, tylko biegać i szukać. Ważne by szukać w takich miejscach, gdzie nie ma wielu ludzi, wtedy w beczkach będzie po 5 przedmiotów. Zawsze bierzemy pieniądze i potki, ewentualnie runy i zwoje. Z przedmiotów opłaca się brać pierścienie i amulety (merchant drogo za nie płaci), natomiast broni i tarcz nie opłaca się brać z beczek, chyba że mamy dużo wolnego miejsca w plecaku.

Gdy akurat musimy zrobić przerwę i nie chcemy się wylogowywać, możemy ukryć się na podejściach do teleportów, kamiennych kręgach lub w wiosce. Tam potwory nie chodzą, jedynie jakiś „ludzki” zgrywus może nas tam utłuc.

Najlepsze smoki znajdziemy na 5 i 6 wyspie.

Zwierzęta do wynajęcia kosztują realne pieniądze, gdy je zapłacimy dostajemy wybranego zwierzaka, co daje szybsze poruszanie się.

Gdy na arenie koniecznie chcemy wygrać, wtedy po prostu zmieniamy kolor ubrania (drużynę) na inny 🙂

Jeśli mocniej „wkręcimy” się w grę, możemy dołączyć do gildii i grać razem z przyjaciółmi.

Aby zagrać ze znajomymi musimy wybrać jeden z 3 serwerów, wszyscy muszą wejść na ten sam.

Aby znaleźć się na czacie wpisujemy /join [liczba], numer joina dla każdego ten sam.

Nie ma możliwości dzielenia się przedmiotami z innymi. Możemy je jedynie wyrzucić lub sprzedać.

Cheaty, bugi i kody – oczywiście istnieją, jak w każdej innej gierce. By wgłębić się w temat zostaje szukanie w google, bo na tej stronce gramy bez kombinowania 🙂


Rozdziały Poradnika:

 1. Wstęp i logowanie

 2. Sterowanie, klawisze i komendy

 3. Mapa, potwory i NPC

 4. Magia, walka i rozwój postaci

 5. Triki i ciekawostki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top