Zerg Hex to gra, wbudowana w Starcrafta 2. Nie jest to jednak „klasyczny” Starcraft, a całkiem odrębna gra (choć mająca ze Starcraftem wiele wspólnego). Aby w nią zagrać- należy przejść do trybu „Gry dowolne”/Arcade i tam wygrać ją z menu. Jeżeli grasz pierwszy raz- koniecznie stwórz pustą poczekalnię i zacznij grę, wówczas uruchomiony zostanie tryb samouczka, gdzie będziesz mógł „na spokojnie” zapoznać się z mechaniką gry. Aby zostać dobrym graczem- koniecznie zapoznaj się z treścią niniejszego poradnika.

W Zerg Hex udział bierze 8 osób, podzielonych na dwie drużyny. 6 z nich to Terranie, a dwóch pozostałych to Zergi (Protossów nie ma). Wygrywa ta drużyna, która zniszczy główne budynki drużyny rywala (Command Center u Terran oraz Hive u Zergów). Mama jest sześciokątna- w samym środku znajdują się 2 Hive Zergów, a na każdym wierzchołku znajduje się jedna baza Terrana. Zwyczajowo każdy Zerg ma „pod opieką” 3 Terran (3 u góry i 3 na dole).

fotka z opisem mapy

Drużyna Zergów jest bardziej „zintegrowana”, niż drużyna Terran. Zergi mogą przesyłać sobie surowce między sobą, wspólna jest też większość badań i ulepszeń dla jednostek. Ekonomia obu Zergów też jest w dużej części połączona. W drużynie Terran panuje dużo większa „autonomia”. Wprawdzie mają oni wspólny cel (zabić Zergów), ale każdy z nich działa na własny rachunek. Terranie nie mogą przesyłać między sobą surowców, a ulepszenia muszą wynajdywać oddzielnie. Szczegóły w konkretnym opisie rasy- Terran i Zerg @@@.

 

 

W prawym górnym rogu mapy znajdziemy ekran ze statystykami graczy.

statystyki i reset

 

wybór rasy (sprawdzić w lobby) ,

kary dla zerga za wyjście

mapa – opis

blockery , mosty

podpatrzec na innych stronack coś jeszcze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.