Flota Morska

 Budowanie przystani i dużych statków

Na niektórych mapach i kampaniach mamy możliwość wybudowania przystani. Pole to oznaczone jest kotwicą (patrz na dole obrazka), i występuje tylko w pobliżu morza.

Przystań

W tym miejscu budujemy Przystań (Harbor Building). Budynek ten działa tak jak magazyn, ale można z niego wysyłać ekspedycje na nowe lądy oraz przeładowywać duże statki.

Aby budować duże statki potrzebna nam stocznia, ale blisko morza. Takie miejsce znajduje się u góry obrazka i tam zbudujemy naszą stocznię.

Flota Settlers

Po wybudowaniu stoczni od razu zmieniamy wielkość budowanego statku, domyślnie ustawiona jest na małe łódki, więc zmieniamy na duże - tak jak na obrazku poniżej (środkowa ikonka na dole). Pracownik z kilkunastu desek buduje wtedy dużą łódź, trwa to dosyć długo. Gdy jest już gotowa - możemy wysłać naszą ekspedycję.

Klikamy na Naszą Przystań (Harbor Building) i wybieramy 'Start Expedition'.  By ekspedycja mogła wystartować musimy mieć przynajmniej jedną dużą łódź, oraz 4 deski i 6 kamieni w budynku przystani. Łódź przypłynie sobie sama (oczywiście, gdy ją już zbudowaliśmy), a jeśli nie ma kamieni lub desek, to zostaną one przyniesione z zamku lub innego magazynu.

Stocznia

Gdy ekspedycja będzie gotowa do startu, wtedy dostaniemy komunikat. Wtedy klikamy na statek i wybieramy mu kierunek jedną ze strzałek. Statek z deskami, kamieniami i budowniczym popłynie do miejsca, gdzie można zbudować przystań.

Statek

Gdy miejsce nam się spodoba - klikamy w ikonkę z kotwicą. Jeśli chcemy płynąć dalej - wybieramy kierunek statku. Po skolonizowaniu wyspy zaczyna się budowa przystani (obrazek poniżej). Gdy przystań będzie gotowa - wtedy możemy odkrywać wyspę i stawiać na niej budynki. Każdy niedobór surowców daje sygnał statkowi, by sprowadził je z innej przystani. Statek ma dużą pojemność (20 sztuk towarów), więc najlepiej zrobić tylko jeden. Gdy mamy więcej statków to dublują one swoje zadania i robi się bałagan. Najlepiej na wyspach nie budować budynków "przetwórczych", bo też zrobi się burdel. Kolonie najwygodniej traktować tylko do wydobywania surowców w kopalniach, natomiast cała resztę produkować i przetwarzać na głównym kontynencie.

Baza


 

Poradnik do Settlers 2:

 1. Opis ogólny, instalacja i komentarze - wprowadzenie i instalacja gry oraz komentarze

  2. Menu i opcje gry - główne oraz poboczne opcje gry oraz skróty klawiszowe

  3. Ścieżki i budynki - spis budynków wraz z instrukcją działania, tworzenie ścieżek i flag

  4. Mieszkańcy - opis wszystkich rodzajów mieszkańców państwa, z podziałem na zawód i wykonywaną pracę

  5. Zasoby i produkty - spis i sposoby wykorzystania wszystkich rodzajów towarów w Settlers 2

  6. Wojsko i walka- tworzenie żołnierzy, walka z wrogiem i wykorzystanie katapult

 7. Flota morska - instrukcja tworzenia dużych statków i wysyłania ekspedycji na inne wyspy

  8. Taktyka i strategia - opis efektywnych sposobów działania taktycznego

  9. Ciekawostki- Lista kilku ciekawostek i trików na temat Settlersów

  10. Kampania Rzymska - Opis przejścia kampanii rzymskiej (10 poziomów). Każdy poziom jest osobno opisany wraz z mapą, wskazówkami i sposobem przejścia

11. Kampania Światowa - Opis przejścia kampanii światowej (world campaign)

 

 

Komentarze  

# Ralf- Ekspedycja 2013-12-12 00:35
Super. Tego właśnie szukałem. Mógłby mi ktoś napisać na których mapach w pozycji "free game" jest dostępna możliwość wysłania ekspedycji? (czyli mapy, na których występuje ten budynek z kotwiczką).

od Admin: Ja szczerze mówiąc nie wiem, czy w ogóle w którejś z wbudowanych-poj edynczych. Na pewno występuje w kilku poziomach kampanii.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Km 2017-02-18 13:00
Hej. Mam pytanie odnośnie ekspedycji. Towary są transportowane przez statki automatycznie w razie potrzeby. A czy tak samo dzieje się z rycerzami? Do czego służą żółte ikony strzałek na towarach w magazynie i portach?

od Admin: Rycerze tak samo jak inne towary i ludzie - jak są potrzebni to automatycznie idą na statek. jak chcesz wysłać coś extra to używa się strzałek (aczkolwiek nie polecam).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież