RollerCoaster Tycoon 2 - poradnik i opis gry

 Rollercoaster Tycoon 2

Rollercoaster Tycoon 2 to symulator budowy parku rozrywki, czyli Wesołego Miasteczka. Gra strategiczno-ekonomiczna, o interfejsie standardowego Tycoona. Poradnik został opracowany na podstawie angielskiej wersji gry, i takich też będę używał nazw własnych. Mamy do dyspozycji po kilkadziesiąt rodzajów karuzel, kolejek górskich, sklepów, ścieżek, drzew i elementów scenerii. Dbamy o finanse, zatrudniamy pracowników, budujemy ścieżki, ławki i scenerię. Zarabiamy pieniądze na biletach do parku lub karuzelach i sklepach. Musimy robić wszystko, by goście byli zadowoleni z przyjścia do naszego parku. Grać możemy tylko w trybie singleplayer. Do przejścia jest kilkanaście plansz, w każdej mamy jakieś zadanie do wykonania w określonym czasie, np. osiągnąć wyznaczoną wartość parku, zgromadzić daną liczbę osób czy spłacić dług bankowy. Jest też edytor map, gdzie możemy stworzyć własny park z własnymi opcjami gry (rozmiar parku, pogoda, sposób zarabiania pieniędzy, zamożność gości i wiele innych). W poszczególnych rozdziałach opisałem tematycznie poszczególne zasady gry. Zapraszam do lektury.

 

Wymagania sprzętowe:

PentiumII 300mhz
64 MB RAM
120 MB HDD
8 MB VGA
CD ROM x8

 


 

Rozdziały poradnika:

  

1. Wstęp i komentarze

 2. Opcje i ekran gry

 3. Pracownicy parku - sprzątacze, mechanicy, ochroniarze i klauni

 4. Finanse parku

 5. Budowanie karuzel, kolejek górskich i sklepów

 6. Goście parku

 7. Ciekawostki i galeria

 

Komentarze  

# takze tego 2013-12-11 20:57
Mam pytanie, pykam sobie w rct2 w budowanie parku od podstaw iw budynkach z jedzeniem(itp) moge ustawic cene produktów, a z atrkacjami jest zacieniowane "free" i nie idze ustawic ceny. Czy idzie to jakos zmienic, albo czy jest jakas misja(budowa parku od podstaw) gdzie bede mógł ustawiac ceny za budynki z atrakcjami?

Od Admin: Odpowiedź jest w zakładce o finansach. Są 2 tryby gry- płatne wejście do parku i darmowe karuzele, albo darmowe wejście i ustawianie ceny karuzel. Niemożliwe jest żeby pobierać jednocześnie kase za wejście do parku i wejście na atrakcje. Tylko jeden sposób zarobku jest możliwy. To zależy od mapy. W edytorze można zrobić sobie swoją wedle własnych upodobań.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Gracz - Porada 2013-12-11 20:58
Jeżeli Twój park zarabia zbyt mało aby wystarczyło na pensje dla pracowników, utrzymanie atrakcji i odsetki. Zwolnij nadmiar dozorców i mechaników zostawiając ich minimalną liczbę, komików albo se daruj albo zatrudnij jednego i ustaw mu ścieżkę patrolową kolo wejścia, z ochroniarzem podobnie. Postaw minimalną liczbę budek z jedzeniem itp., tj. jedno większe miejsce niedaleko wejścia i po dwie w najdalszych zakątkach parku, wyłącz badania. I NAJWAŻNIEJSZE: Nie podnoś ceny wejścia do parku powyżej 1/2 przeciętnej ilości pieniędzy u gości bo będą niezadowoleni, tj: jeżeli większość gości posiada 50$ to cena nie powinna przekroczyć 25$.

Kody do RCT2:

Jako imię gościa wpisz:

Chris Sawyer - robi zdjęcia w parku
Simon Foster - maluje obrazy w parku
Melanie Warn - cieszy się w parku
Katie Brayshaw - macha do kogoś w parku
John Wardley - mówi "Wow!" gdy zobaczy coaster'a
John Mace - jeździ za darmo
Damon Hill - szybko jeździ go-kartami?
Michael Schumacher - szybko jeździ go-kartami?
Tony Day - je strasznie dużo hamburgerów
Big Bucks - ma nielimitowaną ilość pieniędzy
John Mace -płaci podwójne stawki

UWAGA: KODY DZIAŁAJĄ NA POJEDYNCZEGO GOŚCIA!!!

Zdobądź 5 000 dolarów:
Naciśnij klawisz F a wejdziesz do ekranu finansów. Naciśnij teraz Enter + M. Możesz to wykonywać raz w miesiącu.

Zdobądź 1 000 000 dolarów:
Zamknij park na rok, a przyjdzie kupiec i da Ci za niego powyższą sumkę.

Rollercoaster znów popularny:
Znajdź dwóch ludzi, jako imię pierwszego daj E=MC2 a drugiemu wpisz E=MC3. Gdy się spotkają, przyjdą do Ciebie i poproszą o prace - przyjmij ich. Teraz zburz jeden z segmentów kolejki i ją odbuduj.

Wyższa ocena parku:
Niezadowolonych gości wrzucaj do wody :) (!!!TO NAPRAWDĘ DZIAŁA!!!)

[end]

Mam nadzieję, że pomogłem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Lilka - DASZKI 2013-12-11 20:59
witam serdecznie,nie będę zadawać pytań o kody, jak sie robi ludzi itp, bo już trochę gram w tą gierkę. Mam następujący problem: chcę zbudować daszek przy użyciu ścian i daszków nad pewną atrakcją (załóżmy że to będzie z tych łagodnych, pierścienie, mały labirynt, albo coś podobnego małego). Ale ni da rady! Co najlepsze, niektóre atrakcje są już od razu "fabrycznie" z daszkami zbudowanymi właśnie z pojedynczych elementów. Więc chyba powinno się to dać zrobić jakoś.
Próbowałam nawet jedna ścianę na drugą postawić, żeby było wyższe, ale też się nie da...
Bardzo proszę o pomoc:) i z góry dziękuję.

od Admin: Spróbuj przytrzymać shift.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# qwerty 2013-12-11 21:01
No nic, po prostu zrobiłam od nowa scenariusz :) . A skoro widzę, że prowadzisz tą stronę to mógłbys mi powiedzieć jak nie bankrutować ? Od początku gry stawiam Roto Drop , pozniej Launched Freefall i jest ok, ale po jakimś czasie kasa mi ubywa caly czas... dokladam autka i coś do jedzenia, ale pieniadze mi dalej ubywają. Podnoszę stawki na Pirat Ship do maximu, ale to sa tylko grosze. A po jakiś 15 min grania mam -2.00.0 Jak mam zrobić by przybywały i żeby stac mie bylo w koncu na rollercoaster? Prosze Cie o pomoc :) Dodam, że chyba jestem kiepska w tą grę...

od Admin: Z ostatnim zdaniem się zgodzę ;) Mam za mało danych, ale ewidentnie robisz coś źle, Chcesz to wyślij save to zobaczę
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# OGN- Wartość Parku 2013-12-11 21:02
Co wpływa na wartość parku? Na pewno nie są to dodatkowe atrakcje.... Nie mam pomysłu :D

od Admin: Mylisz się, wartość atrakcji ma tu fundamentalne znaczenie. Do tego dodajemy naszą gotówkę i wychodzi wartość parku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# bobek 2014-04-11 04:43
U mnie w grze gdy na wybranych ozdobach terenu chce je usunąć pojawia się napis "PPM aby usunąć " ale gdy wciskam spychaczkę to nie działa
HELP

od Admin: Musisz mieć kursor (konkretnie końcówkę) dokładnie na tej ozdobie i wcisnąć PPM, to zniknie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Owo 2014-05-13 18:43
Czy ktoś wie, co zrobić, gdy goście w parku narzekają, że się gubią i cały czas wyskakuje komunikat o tym, że trzeba coś z tym zrobić i ogólnie przez to baaaardzo spadła atrakcyjność parku? Próbowałam ustawiać milion budynków informacji, ale jeszcze nie zauważyłam, żeby to coś pomogło, a ze względu, że mam dużo ludzi w parku, trudno by mi było utopić wszystkich zagubionych ;d Ułożenie alejek też wydaje mi się, że mam całkiem logiczne. Będę wdzięczna za jakieś wskazówki, bo już nie mam pomysłu co zrobić :)

od Admin: Ułożenie alejek musi być mimo wszystko zbyt skomplikowane, nie może być ślepych ścieżek, ani zawijasów. Najlepiej zrobić po prostu duży kwadrat przy brzegach parku (tak z 10 kratek od krawędzi, żeby po zewnętrznej robić małe karuzele, a w środku duże kolejki), wtedy goście nigdy się nie gubią.
W tych budynkach informacyjnych ustaw cenę mapy za darmo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ania 2014-08-31 19:30
jesli mam laptopa bez napędu CD Rom, to rozumiem ze gra mi nie zadziala?

od Admin: Moja wersja działa bez płyty. A nawet jakby nie, to można zrobić wirtualnego CD-ROMa przy pomocy np. DaemonTools.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ania 2014-09-14 12:51
moja też powinna. Mam niby cracka, ale mimo to nie chodzi. gdzie może tkwić przyczyna?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież