Kampania 4- Oswobodzenie

 

Czwarta kampania w Heroes 3 – Odrodzenie Erathii jest bardzo różnorodna. Składa się z 4 poziomów. Nie są one bezpośrednio ze sobą powiązane, bohaterów w każdym dostajemy nowych. Jedyna rzecz (prócz fabuły) łącząca poziomy to artefakty, które możemy uzyskiwać od jasnowidzów. W efekcie w ostatnim poziomie mamy dostęp do 2 potężnych artefaktów. Kampania jest dosyć trudna, a wrogowie silni. Gramy zazwyczaj „dobrymi” zamkami, czyli Bastionem i Castle.

 


Poziom1- Bitwa o Steadwick

Heroes 3 Oswobodzenie - Bitwa o Steadwick

Pierwszy poziom zaczynamy posiadając 2 zamki- Castle i Forteca. Jako premię wybieramy oddział, z zamku, którym wolimy grać. Bohater z oddziałami z premii (Archanioły lub Tytany) powinien na początku jak najczęściej walczyć. Powierzchnia mapy to zielone tereny na zachodzie, brązowe na wschodzie oraz otoczone górami miasto Steadwick, które musimy zdobyć- aby zwyciężyć. Mamy jednego wroga- brązowego. Na początku najlepiej odkryć okoliczne tereny (cały lewy dolny róg mapy) i zbudować trochę budynków. Następnie udajemy się na wschód, w prawym dolnym rogu jest słaby zamek. Na północ od niego są silne zamki wroga- Inferno i Castle. Gdy przejdziemy przez garnizon na wschodzie mapy, odkryjemy tereny na zielonym tle. W lewym górnym rogu jest zamek Castle, a w prawym górnym Bastion. Po opanowaniu całej powierzchni dozbrajamy armię i ruszamy w podziemia- są 2 wejścia na wschodzie mapy. W podziemiach wróg ma 3 zamki typu Lochy, a najsilniejszy bohater wroga może być bardzo groźny. Po uporaniu się z podziemiami zostaje nam ostatnie miasto- Steadwick, na mapie zaznaczone niebieskim krzyżykiem. Można do niego dojść zachodnim wyjściem w podziemiach. Przed zakończeniem gry możemy wykonać misję jasnowidza- Statuetka Szczęścia jest u bohatera, który siedzi w więzieniu w lewym górnym rogu mapy. W nagrodę dostaniemy Order Męstwa. Zdobycie Steadwick prowadzi do kolejnego scenariusza.

 

Duży Rozmiar
(kliknij, aby powiększyć)

 


Poziom2- Rozprawa z Diabłem

Rozprawa z Diabłem - Kampania Oswobodzenie w Heroes

Drugi poziom zaczynamy z 3 zamkami- 2 Castle na południu i 1 Bastion na północy. Na mapie bez podziemi jest jeden wróg- brązowy. Za zadanie mamy zdobyć miasto Kleesive. Wróg posiada 5 zamków typu Inferno, na szczęście słabo rozbudowanych. Nasze tereny to zielone i trawiaste tło (zachód), natomiast wroga spotkamy na przeklętych ziemiach zalanych lawą na wschodzie mapy. Misja nie jest zbyt trudna, najlepiej szybko zdobyć 4 zamki wroga połączone drogami. Ostatni zamek jest na przeklętych ziemiach na wschodzie. Po jego zajęciu przechodzimy do kolejnego etapu. Na mapie występuje kilka misji jasnowidzów.

 

Duży Rozmiar
(kliknij, aby powiększyć)

 


Poziom3- Neutralne Wysiłki

Neutralne Wysiłki - Oswobodzenie

Zaczynamy w prawym górnym rogu. Mamy 3 zamki, od wroga odrodzeni jesteśmy 3 garnizonami na południu. Zamku typu Forteca nie warto rozbudowywać, gdyż jest tylko jeden taki na całej mapie. Armię opieramy na jednostkach zamku Castle. Mapa jest bagnista, bez podziemi. Mamy 2 wrogów (niebieski i purpurowy). Na mapie łącznie jest 9 zamków- 3 nasze, 2 neutralne Castle oraz zamki wrogów- 2 Cytadele i 2 Twierdze. Najwygodniej na początku zdobyć okoliczne tereny, a następnie zrobić przemarsz przez mapę od północnego zachodu na południe. W tym celu używamy zachodniego garnizonu, dwa pozostałe możemy zostawić dla własnej ochrony. Zdobywamy najpierw 2 Cytadele niebieskiego, później zamki w centrum mapy, i na koniec 2 Twierdze na południu. Na mapie występują monolity przejścia, lecz są usytuowane w zakamarkach. W prawym dolnym rogu mapy jest jasnowidz, który poprosi o Teleskop. Jeśli go nie mamy, nic się nie stanie, dobijamy więc wroga i przechodzimy do finałowej misji tej kampanii.

 

Duży Rozmiar
(kliknij, aby powiększyć)

 


Poziom4- Tunele i Troglodyci

Tunele i Troglodyci - Kampania Oswobodzenie

Jako premię warto wziąć Nawigację, ewentualnie 3 Gildie Magów poziomu 1-go, po jednej na zamek. 3 zamki, które mamy różnią się od siebie typami, są to Castle, Bastion i Forteca. Nasze tereny to podłużna wyspa na zachodzie mapy. Na początku zajmujemy okoliczne kopalnie i zbieramy skarby, następnie to samo robimy w zachodnich podziemiach. Jeśli wybraliśmy specjalistę od nawigacji, możemy wysłać go na wody do zbierania. Na morzu jest dużo ciekawych rzeczy, a w centralnej jego części znajdziemy morskiego kartografa. Na południowej wysepce jest Latarnia Morska i czarny klucznik. Warto inwestować w zyski ze skarbnicy. Wróg ma 5 zamków typu Lochy- wszystkie w podziemiach. Obok każdego znajduje się zespół kopalń. Każdy zamek strzeżony jest przez wrogi garnizon. Gdy czujemy się już na siłach, zdobywamy zamek jeden po drugim, od zachodu na wschód. Wschodnia wyspa na powierzchni zawiera kopalnie i inne lokacje. Grę znacznie ułatwia czar Magiczny Portal oraz Wrota Wymiarów. Po zdobyciu kilku zamków wroga możemy zacząć rekrutować wojska z Lochów. Po wyeliminowaniu wroga kończymy kampanię.

 

Duży Rozmiar
(kliknij, aby powiększyć)

 


 

Inne Kampanie Odrodzenia Erathii:

1. Niech Żyje Królowa

2. Podziemia i Diabły

3. Wojenny Zamęt

4. Oswobodzenie

5. Niech Żyje Król

6. Pieśń dla Ojca

7. Siewca Rozpaczy


Komentarze  

# Poziom 4- yyy 2013-12-22 14:26
witam mam prosbe ,czy moglbys napisac pare rzeczy na temat tej misji? nie moge jej przejsc:/ probowalem chyba wszystkiego... rozbudowa 3 miast jest praktycznie nie mozliwa ,z dwoma miastami podobnie ,jakbys mogl cos poradzic to bym byl wdzieczny lub ktos kto przeszedl te misje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Poziom 4- yyy 2013-12-22 14:27
Misja taka prosta nie jest:/ dodatkowo przeciwnik ma 3x siedlisk i kopalni wiecej ,kiedy dochodzi do konfratacji to ma 3x jednostek wiecej;/ za x proba zajalem wszystkie 5 miast ale on wyskoczyl z niesamowita armia...;/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ja- Tunele i troglodyci 2013-12-22 14:27
Również nie mogę przejść tej misji. Rozwinąłem na maxa Tower i próbowałem pozajmować zamki wroga, ale on ma taką armię, że ja cię pierniczę. 23 czarne smoki, ponad 400 złych oczu*, ponad 250 meduz*, ponad 160 minotaurów*, coś około 35 chimer, i ponad 550 harpii*.

*Wszystko na wyższym poziomie, ale nie pamiętam do końca nazw.

Nie mam szansy sobie z nimi poradzić, tym bardziej, że ma rozwiniętych kilka magii na maxa, na pewno magię ziemi. Poza tym czarne smoki są szybsze niż tytani, ba nawet chimery szybciej atakują.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# admin 2013-12-22 14:28
Tower jest na tej mapie źle położony i ciężko się nim gra, zacznij od nowa i rozwijaj Castle (jako główny zamek) i Bastion (wszystkie nieulepszone siedliska wojsk żeby w zapasie mieć co rekrutować), a Tower tylko do Ratusza. Skarbnica też mocno pomaga finansowo, jak się początkowo rekrutuje tylko z Castle i nie wydaje pieniędzy na bzdety. Wróg jest bardzo silny, ale da się go obić, oczywiście sami też poniesiemy ogromne straty, jak jest remis z przewagą wroga to niszczymy ile się da i w nogi (bez poddania się, wojska z Castle już się i tak nie przydadzą). Po pokonaniu lidera wroga gra jest już prosta, wtedy można wziąć wojska z Bastionu i iść do podziemi dokonać sprawiedliwości :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ja 2013-12-22 14:38
Widać, że Admin zna się na rzeczy. :D

Kampanie przeszedłem, zrobiłem nieco inaczej. W Bastionie i Tower wiadomo ratusz, a w Castle wszystkie siedliska i zamek. Po pierwszym tygodniu zszedłem do podziemi. Zająłem zamek i przemieszczałem się dalej. Miałem czar... nie pamiętam dokładnie jego nazwy, ale przenosił do wybranego miasta. Tzn. z magią ziemi na zaawansowany. Mogłem szybko przemieszczać się z jednego miasta do drugiego. Tak więc nie było problemów z posiłkami. Zajmowałem miasta jedno po drugim, aż w końcu siłą przewyższyłem armię wroga. Ten zabarykadował się w swoim mieście, a ja mogłem czyścić niedobitki. Kampanię przeszedłem z wynikiem 1110. :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Chochlik- Poziom 4 2013-12-22 14:30
Kampanie przeszedłem nieco inaczej jak opisano w poradniku.Castl e rozbudowałem jak najszybciej do "portalu w chmurach",dwa pozostałe zamki rozbudowałem do ratusza,w castle po wybudowaniu portalu wybudowałem kapitol,między czasie głównym bohaterem zdobyłem zdolność dyplomacja poziom ekspert,po wykupieniu jednostek z zamku (11 archaniołów kilka: czempionów,mnic hów,kuszników,g ryfy królewskie)zsze dłem do podziemi atakowałem tylko złe oczy w ostateczności inne jednostki, złe oczy chętnie przechodziły na moją stronę zebrałem ponad 500 złe oczy,180 meduz,w czasie gdy zbierałem złe oczy,nastąpiła populacja jednorożców w drodze powrotnej z podziemi zbierałem jednorożce gdy wyzbierałem z mapy wszystkie było ich 200 parę nie pamiętam dokładnie ulepszyłem złe oczy,jednorożce ,meduzy w forcie na wzgórzach,spoko jnie poczekałem sobie w zamku na głównego bohatera wroga (oczywiście w 3 zamkach wybudowałem gildie magów na maksymalny poziom zaopatrzyłem się w max liczbę many)w starciu wróg nie miał szans jego smoki poleciały na kuszników co bezlitośnie wykorzystały to moje archanioły i czempiony(w pierwszej kolejności oślepiałem jednostki strzelające wroga),gdy pokonałem smoki i chimery reszta jednostek padała jak muchy,po pokonaniu wrogiego bohatera reszta kampanii była formalnością.
Wynik kampanii:995
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Amber- Porady Poziom 4 2013-12-22 14:38
Ostatnia misja:
- zaczynamy Astralem, na 3 lvl, wiec można powtarzac start, dopóki nie dostanie magii ziemi. Zamków jest masa, u mnie miejski portal był w trzech - castle, 2x lochy.
- Koniecznie jednym bohaterem na morze i zbierać rozbitków - u mnie księga magii powietrza, pancerz tytana i inne smakowite kąski.
- Jak najszybciej zająć przynajmniej dwa zamki wroga. Bohaterów ma raczej ruchliwych, wiec możliwe, że nie będzie ich w pobliżu. Jedynie ostatni bohater w głównym zamku kręcił się wokół stolicy wroga
- Ja skoncentrowałem się na armii z Zamku. Jest najszybsza w porównaniu z Forteca i Bastionem, a poza tym Czarne Smoki mogą masakrować tytanów, którzy są podstawą fortecy.
Generalnie gra ma w sobie dużo losowości, i ogromnie pomaga ograniczenie jej do minimum. Zaczynaj grę tak często aż dostaniesz ulubionego bohatera (w karczmie, jeśli początkowy zawsze jest ten sam). Oczywiście nie czekaj na Gelu czy Drakona bo ich tam nie ma. Moim faworytem jest Solmyr, i gra z nim to prawdziwa bajka. Jeśli masz na starcie gildie magów a poziomie 3-4, to postaraj się aby mieć pewność na Town Portal (czasem lepiej stracić dwa tygodnie gry i wygrać niż kilka miesięcy, i przegrać). Wszystko jest do przejścia, czasem jednak trzeba kombinować ile się da :) powodzenia!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Tunele i Troglodyci- Majk 2013-12-22 14:43
Doszedłem do ostatniego miasta z dużo słabszą armią, kręciłem się wokół, przeciwnik chował się w mieście. Wykorzystałem moment, gdy wyszedł silniejszym z miasta, odbiłem je. Następnie on próbował ją odbić - bitwa miazga. Oślepienie jego, klonowanie, żeby tylko przeżyć z kimś i na koniec mnożenie żywiołaków powietrza. Link do pokazania jego przewagi: http://imageshack.us/f/163/epichg.png/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Turbodymoman- Pomoc nadchodzi! 2013-12-22 14:44
1.Rozsądna premia.

2. W 1. dniu restart gry aż w taw. będzie Rion/Gem/ew. Verdish

3.Pakujesz ze skarbów, kamieni i drzewek wiedzy mądrość, magię ziemi i wody, intel., płatnerz i odporność, i oczywiście medycynę

4.Omijasz gargulce, golemy, bractwa miecza i inne badziewia, ciagniesz w Bastionie ul. 1,3,5,6 poziom i nie ul. 7. (kilka pegazów do osłabienia magii wroga się przyda).

5.W 3. tyg. prujesz a armią Bastionu do pod., smoków nie ulepszasz choćby nie wiem co!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

6.Walczysz, jakby co możesz WSKRZESZAĆ SMOKI, masz dobre skille, musisz rozsądnie walczyć. Medycyna uzdrawiajaca ponad 100HP ze specjalizacją również pięknie zratuje kilka razy jednorożce i smoki. Magia wody i ziemi się przyda.

7.jakby co masz magię ziemi, więc z miejskim portalem już bedzie ok.

Powinno być OK.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Chory Portier- Misja 4 2013-12-22 14:49
Zdobycie ostatniego zamku rzeczywiście trudne, ale jak najbardziej do zrobienia. Ja rozwaliłem gościa w trzech aktach. Najpierw poświęciłem najlepszą armię z Zamku, potem poprawiłem tym co zebrałem w Lochach. A na koniec podmęczonego przeciwnika dobiłem armią z Bastionu. Generalnie bardzo fajna misja i kampania. Wynik 1120 Pegaz :]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ghostek- Misja 4 2013-12-22 14:55
Ostatnia misja była trudna, nie można czekać 2 miesiące i dopiero atakować, bo gość zdobędzie 21 czarnych smoków tak jak u mnie :P w ten sposób straciłem ok 3h i musiałem wczytywać save

na początku po zbudowaniu wszystkiego do 6 poziomu jednostek zacząłem jechać metodą skarbca, wtedy na lajcie wychodzi 100k w kilka tygodni z rekrutowaniem wojsk zamek/bastion bez 7 poziomu

zaatakowałem już w 3 tygodniu z armią mieszaną zamek/bastion (dałem bohaterowi 9 monków, kuszników, gryfy, mieczników, pegazy, srebrne elfy i centaury), całkiem duża po 20-30 na każdy typ jednostki poza monkami i pojechałem z botem


zdobyłem 4 zamki, 1 odbił ale nie na długo bo z 1-2 tygodnie po wejściu głównym bohaterem do podziemi wziąłem łowcę z bastionu z 5 aniołami i co się jeszcze dało (kawalerzyści, jednorożce, pegazy itd.) i zaatakowałem w przeciwieństwie do głównego bohatera po górnym tunelu
potem gdy został mu ostatni zamek na wschodzie musiałem pomieszać jednostek i trochę z lochów zebrać armii (60 matykor, 230 oczu i 130 meduz)

potem poszło łatwo, jak zaatakuje poprzez wodę to powinno się mieć armię możliwą do rekrutacji z 2-3 tygodni w bastionie i zamku (dla pewności można budować też w fortecy)

nie mogę uwierzyć że zakończyłem kampanię Liberation z wynikiem o 10 większym niż twój :P (1120 i pegaz) całkowity czas 238

mimo to wciąż w trudnych chwilach używam twojego poradnika, tak jak w ostatniej misji :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# FrozemKAI- Ostatnia Misja 2013-12-22 14:55
chociaż Admin odradza grać Tower mnie własnie tym zamkiem do spółki z Castle udało sie przejsc i to bez wiekszych problemów :)
Podstawa to w miare szybko zaatakowac, nie czekac n najazd wroga!!! Z wszystkich trzech zamkó jakie mamy najszybciej da się rozwinąc Castle. KIedy miałem 5 archaniołów, kilka czempionów itd. wszedłem w podziemia i zdobywałem zamki wroga jeden po drugim jak najszybciej. NIe bawiłem sie w ganianie bohaterów. Zadanie to zostawiłem armi z Tower którą wygarniałem to co zostało mi za plecami. W Tower nie robiłem Tytanów. Oparłem sie na Gigantach bo szybciej było ;)
W Bastionie zbudowałem siedliska 5-tego poziomu i nic nie robiłem z nimi. I tak na prawde do końca gry jedyną silną armię jaką spotkałem to była armia broniąca ostatniego zamku wroga tego najbardziej na wschód. Wszystkie pozostałe nie były zbyt mocne ponieważ pozajmowałem zamki i nie było z czego rekrutować. Sporym problemem byli bohaterowie wroga na wysokich poziomach. Mimo słabych wojsk napsuli mi trochę krwi :) Ale przy odrobinie sprytu dało sie ich załatwic.
W całej kampanii praktycznie nie traciłem zdobytych zamków. Jesli przeciwnik jakiś odbił to tylko dlatego, że nie starczyło mi ruchu żeby dojśc na czas albo miałem troszkę słabsza armię. Po kilku dniach zajmowałem ponownie stracone miasta.
No i taka mała rada :)) możliwie jak najszybciej wysyłamy bohatera na morze. Nie musi mieć żadnej armii. Ma zbierać to co znajdzie na morzu mozna znaleźć mnóstwo zasobów róznego rodzaju :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Blask 2013-12-22 14:29
Kampania nie zajęła mi aż tak dużo czasu, podstawa to oczywiście Miejski Portal. Denerwuje tylko brak rozwijania jednego bohatera, który przechodziłby do kolejnych etapów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# H2009- Poziom 1 2013-12-22 14:30
Próbowałem już kilka razy, no ale cóż...nie udało mi się dalej przejść 1 misji ! Udało mi się przejść 3 kampanie pierwsze w RoE i 'Niech żyje król'. Wiem, nie jestem dobrym strategiem, ale chciałbym przejść wszystkie kampanie :P A przeszedłem już SoD na łatwym, teraz RoE...ktoś mi poradzi jak rozbudowywać miasta i pokonać wroga ? Bo on to ma 5x większą armię ode mnie(czy taką trzeba pokonać ?!). Poradźcie mi coś ! :evil:

od Admin: Forteca tu jest w samym rogu i w dodatku tylko jedna na całą mapę, więc najlepiej wziąć Anioły jako premię i postawić od początku na wojska Castle, a Fortecę odpuścić. Warto zdobyć kolejne 2 Castle w rogach i przede wszystkim dobrze rozegrać bitwy z silnymi wrogami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Macko- Misja 1 2013-12-22 14:44
Po co sie męczycie tak z pierwszą misją? Zróbcie tak jak ja.

Poziom 130%, ten co Admin.
Premia Archanioły (startują w Zamku, a nie w Fortecy i to jest jedyny argument za nimi zamiast Tytanami).

W 1. dniu restarujemy grę, ąz w tawernie będzie Rion/Gem/Verdis h (obojętnie który). Kupujemy go, dajemy mu Archy, gnamy na wschód. Christianem zdobywamy pikami i miecznikami kopalnie na naszym terenie.

Specjalista w medyku (warto mu kupić księgę na starcie gry) - gna na północ, chamsko zdobywa castle wroga, potem na prawo na Inferno, potem na dół po drugi Castle i już mamy o 1 zamek wiecej niż komputer w 3-4 tygodniu gry :). Dzięki namiotowi ze specą nie boimy się o utratę Archaniołów. W obozach często można dokupić 7.poziomowe wojska, co się przyda. Rozbudowujemy w czasie tej akcji Castle i Fortecę (najpierw siedliska, potem dopiero uleszamy po kolei). Do podziemi nie wejdziemy, gdyż 10 czarnych smoków pilnuje. Gnamy więc w lewy róg uwolnić Kendala, potem po Bastion (warto naexpić bohatera). Potem jeden bohater idzie na wschód mapy z armią Fortecy, drugi Castle. Dajemy Medykowi wojska Castle, wchodzimy do podziemi, zajmujemy Lochy (ja nie miałem problemu, komputer nie miał nawet minotaurów, mimo iz poziom 130%). Później po garnizon na zachodzie podziemi, później na autowalce Steadwick i koniec.

Czyż ten sposób nie jest lepszy niż ten Wasz.? Dziwne, że w misji Upadek Steadwick z tymi bohaterami do wybawienia Kendala z Zamku wszyscy wpadli, a na mój sposób nikt.

w 6. tygodniu gry w tawernie było info: ,,Czerwony ma największą moc". Grę ukończyłem w 2 tygodniu 3 miesiąca.

Połowę walk toczyłem na autowalce, gdyż nie chciałem czasu marnować.

Odkryłem około 85% mapy (nie licząc wody), więc nikt mi nie powie - poszedłeś i nic nie zrobiłeś.

Przy okazji znalazłem bug gry - nie wykonałem misji Jasnowidza o order męstwa, tymczasem bez względu, którą misję wezmę jako drugą (z Cytką i Twierdzą czy z Infernem), to startuję z Orderem Męstwa :)

Pozdro :) :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# TheConquerror 2016-01-15 18:30
Ja przeszedłem Christianem Bitwę o Steadwick, rozwinąłem tylko jego i tłukłem nim wszystko. W Zamku zrobiłem 4 poziomy jednostek plus Zamek i Kapytol, w fortecy 4 poziomy jednostek i Ratusz. Po trzech tygodniach nie cofając się przed niczym, przebiłem się południem przez czarne smoki tracąc 23 chowańce, które się do mnie przyłączyły, do podziemi i powchodziłem DO PUSTYCH LOCHÓW, tylko w płn wróg coś zdążył sobie porekrutować. Potem Thane przyszedł z posiłkami do wschodniego zamku i wrócił z powrotem na zachód. Christian zebrał posiłki i poszedł zdobyć Inferno i Zamek na wschód od Steadwick. Po okazyjnym zmolestowaniu jakiejś wałęsającej się po okolicy wiedźmy wróciłem Christianem do głównego zamku Zebrałem armię o sile 11 archaniołów itp. i na pocz. 2 mies. wbiłem się do podziemi żeby dojść do Steadwick. Przez portal ziemi ze stolicy do tuneli wyskoczyła Verdish, którą dogoniłem i zdemolowałem gdy uciekała przede mną od południowego lochu. Potem odbiłem drugi loch wchodząc w puste miasto, przedarłem się przez garnizon, Sprałem Halona, a potem Torosara broniącego Steadwick z Armią Bagatela 1 zwierzołak, 16 zielonych gremlinów i 1 chowaniec. Rajd przez całe pułudnie i tunele zajął mi 10 dni. Razem 2mies, 1 tydz. i 3 dni i 2,5 godziny grania. Nie bawiłem się w żadne leczenia czy wskrzeszania, od tego były archanioły, Christian osiągnął na mistrzu zdolności: mądrość, magia wody, znajdowanie drogi i logistyka plus dodatkowy ruch ze stajni. Mi to wystarczyło.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Zax- przechodzenie artefaktów 2013-12-22 14:48
kurde, tyle lat a ta gra ciągle tyle radochy sprawia :)
A pytanie mam o przechodzenie artefaktów w tej kampanii. Otóż zbieramy order męstwa i zależnie od tego jaki scenariusz wybieramy drugi możemy liczyć na dostęp do fajnych znajdziek na ostatniej mapie.

Jeżeli wybraliśmy Porachunki z Diabłem to powinniśmy dostać Znak Many
Jeżeli wybraliśmy Neutralne Wysiłki powinien być Medalion Życia.

A każdy z tych artefaktów ma się dać wymienić na jeden, miecz (+12A -3D) lub tarczę (-3A +12D).

Mój problem jest taki że mi artefakty nie przechodzą do ostatniej mapy. Wszyscy herołsi zaczynają goli. Czy trzeba coś konkretnego zrobić na poprzednich mapach? Zawsze nosiłem artefakty na głównych bohaterach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Skrzypiec- Teleskop 2013-12-22 14:48
"W prawym dolnym rogu mapy jest jasnowidz, który poprosi o teleskop, jeżeli go nie mamy, to nic się nie stanie".

No, dobra. Ale jak do ciężkiej chimery zdobyć ten teleskop? Poradzono mi odwrócić ciąg scenariuszy, przechodząc "Neutralną działalność" jako drugą misję (zaraz po "Bitwie o Steadwick"). No to zrobiłem tak, przeszedłem misję czwarty raz, nic to nie pomogło, nadal mam tylko Order męstwa z poprzedniego scenariusza, dostaję za niego Amulet życia (w lewym górnym rogu mapy), a Teleskopu ni widu, ni słychu. A sprzedawcy artefaktów kupić się nie da.

Ktoś wie? Żaden poradnik, z oficjalnych i nieoficjalnych, nie wspomina, co z tym zrobić. A gryzie mnie to ładnych parę miesięcy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jackboy 2013-12-22 14:56
217 dni i pegaz. Fajna kampania. Ostatnia misja nawet trudna. Pozdrowienia dla wszystkich grających w Heroesa i dla twórcy stronki :)
I dodam, że też w tej kampani jak inni miałem problem z artefaktami. One jakby nie przeszły mi do 3ciej misji i przez to w 4tej misji nie miałem tych najlepszych artefaktów na początku (nie mogłem sie do nich dostać). Chyba jakiś bug...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# -Kamilowski- I misja 2014-03-01 19:26
premia - archanioły
idziemy na północ od razu zbierając co się da. Wynajmujemy drugiego i zajmujemy kopalnie. Pierwszym (z Aniołami) zdobywamy tereny na północy (zamek i bastion) jak nie będziemy się opierdzielać to zrobimy to dosyć szybko, opcjonalnie uwalniamy kendala. Gotujemy armię i ruszamy z dwóch stron na wroga, potrzebujemy chociaż jednego dobrego maga. Rozwalamy wszystkie zamki ( uwaga na armie z podziemii ) krótkie uzupełnienie armii i ruszamy na podziemia z dwóch stron, potem łączymy armię i podbijamy docelowe miasto.

Atak z dwóch stron prawdopodobnie zdezorientuje wroga i pozwoli na bezkarne poruszanie się po mapie chociaż z jednej strony.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# piter 2014-04-17 14:29
Do ostatniej misji podchodziłem chyba z 3 razy, po czym odstawiłem Heroes na prawie 6 miesięcy. Po przerwie znów naszło mnie na grę, zacząłem misję od nowa, od każdego z powyższych komentarzy czerpałem informację i takim o to sposobem po prawie półrocznej grze przeszedłem ostatnią misję, a co za tym idzie całą kampanię z wynikiem 1115.
Misja jest prosta o ile odpowiednio się do niej podejdzie. Chylę czoła za patent ze skarbcem, na początku może zbytnio się tego nie odczuwa, ale później ma się tyle kasy, że niewiadomo co z nią robić :D Dlatego koniecznie jak najszybciej trzeba rozbudowac do skarbca i ratusza w bastionie. W fortecy do ratusza i starczy.
Skupiłem się głównie na zamku, udało mi się znaleźć w tamtejszej gildii czar "miejski portal" czy jakoś tak, który bardzo pomaga. Po dwóch tygodniach zszedłem do podziemii i zacząłem po kolei zajmoać zamki (lochy) wroga. Jako że jestem osobą, która nie cierpi jak przeciwnik ma 15 bohaterów i jego ruch trwa pół minuty, to eliminowałem ich jak najszybciej. Niektóre lochy przeciwnika sa nieźle rozbudowane, w jednym trafiłem na grote smoków, w innym sam rozbudowałem do ul. groty smoków. Ważne żeby likwidować zamek po zamku, aby przeciwnik nie zgromadził bohatera, który mógłby nam zadać znaczące straty, dzięki do ostatecznej bitwy podchodzimy z bardzo mocnym wojskiem.
W międzyczasie warto zbierać artefakty, obrone, atak, wiedze, moc gdyż główny przeciwnik ma sporo obrony i ciężko zadaje mu się ciosy. Ja nie wypłynałem ani jednym bohaterem na morze, więc spokojnie można przejść misję bez bawienia się w Kolumba.
Do ostatecznej walki zgromadziłem smoki z lochów (około 20), archanioły (też około 20), 300+ gryfów i około 70 chemiponów. Rywal padł za pierwszym razem, czarów w zasadzie nie używałem ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jacek 2014-05-07 17:21
Mam dokładnie taki sam wynik w tej kampanii 1110
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# silencer 2014-05-28 20:18
Mój wynik to 1105 także słabiutko :) No ale w Herosy gram drugi tydzień, nie licząc krótkiego epizodu kilkanaście lat temu :)
Pierwsze 3 misje bardzo proste.
Czwartą źle zacząłem bo chciałem za szybko opanować całą mapę niewykształcony mi bohaterami. Musiałem uciekać przed mainem przeciwnika bo był mega silny (chyba ok. 20 attack i def skill) :)
Zamki w podziemiach są słabo chronione także ich zdobycie to nie problem.
Miejski portal i lot to nieocenione czary w tej misji.
Kiedy mój główny bohater (Astral) miał odpowiednie skille, zebrałem z zamków najlepsze jednostki (ok 20. archaniołów. złotych i czarnych smoków + czempioni, krzyżowy, mionotaury i gryfy). Main komputera (Lorelei) sam zaczął uciekać kiedy mnie spotkał na mapie :) Pokonałem go z niewielkimi stratami, chociaż miał bardzo silną armię i wyższe skille ataku i obrony (miałem experta magii powietrza, ziemi, wody + dowodzenie i szczęscie i ponad 400 pkt. many). Pozostali wrogowie to formalność.
Ja rozbudowywałem od początku Castle i Bastion. Twierdzę olałem kompletnie, chociaż dzięki skarbcowi po jakimś czasie jest tyle kasy, że można wszytkie zamki ulepszać.
Podstawa tej misji to wg mnie czar miejski portal i expienie głównym bohaterem.
Na morze warto wysłać na samym początku jakiegoś pobocznego bohatera, żeby pozbierał kasę i artefakty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# poziom 4 2014-08-12 17:52
Poziom czwarty banał
Wystarczy w 3 tygodniu zrekrutować wszystko z zmaku i zdobywać wszystkie Lochy od północy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# harimaa 2015-10-17 01:46
Cytuję poziom 4:
Poziom czwarty banał
Wystarczy w 3 tygodniu zrekrutować wszystko z zmaku i zdobywać wszystkie Lochy od północy

dokładnie ja ruszyłem w podziemia majac 5 archaniołow astralem i z marszu odbilem 3 zamki w podziemiach, dopiero przy 4 uzylem town portal, majac logistyke dalo by sie pewnie bez... nawet nie bawilem sie w jednoski innych nacji jak castle(mała porada drugi zamek w podziemach brac ten płn wschodni bo najlepiej rozwiniety i blokujemy przyrosty smokow) i tez skonczylem na pegazie ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# szczęściara 2015-06-27 21:57
miałam parę problemów z przejściem kiedyś pierwszej misji bo moje wojska zostały cały czas rozbijane, liczne najazdy na moje zamki i nie nadążałam z uzupełnieniem wojsk :-) a z tak słabą armią w porównaniu z wrogiem to na wygraną nie miałam co liczyć ;D wzięłam bohatera ze średnią armią i ruszyłam na Steadwick ;D zdłobyłam to miasto cudem i bez walki XD wróg co jakiś czas opuszczał ten zamek, a ja swoim gostkiem tyle co tyle udało mi się dotrzeć do pustego zamku :D i misja wykonana :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Anonim 2015-09-26 17:11
4. misja to... łatwizna! Ktoś pomyślał o podziemiach obok naszych zamków? :D Najwięcej problemów w tej kampani miałem w 2/3 misji Rozprawa z diabłem, gdyż Neutralne wysiłki wybrałem jako pierwsze. Calh miał okrutną ilość wojsk i nie posiadając zamku ruszyłem na Klessive. Udało mi się choć moja Mephala straciła sporo ( wybrałem ją na początku aby miała wojska z Bastionu). Teraz jestem w Pieśni dla Ojca. :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ZombieDzik 2016-01-23 20:01
W końcu przeszedłem tę kampanię. 8) 1120 pkt. ostateczny wynik.
Pierwsze trzy misje zaliczyłem bez restartowania.
Ostatnia misja była dla mnie najtrudniejsza, jednak za pierwszym podejściem źle zrobiłem, zwlekając z atakiem na miasta wroga. Za drugim razem miałem już czar miejski portal i po prostu zebrałem wojska z 4 Lochów i ruszyłem na wroga. Miałem dużo większą przewagę, więc zwyciężyłem. Jak zobaczyłem jakie on miał artefakty, to się dowiedziałem czemu tak ciężko było. :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# 3 misja - gdzie jest teleskop 2016-03-20 15:20
Mam problem w 3 misji. Nie wiem jak zdobyc i gdzie jest teleskop. Wymaga go straznik misji za ktorym jest właśnie telskop!!! nie wiadomo jak tam przejsc. Nie mam w fortecy zadnych wrot wymiarow ani lotu a to jest jedyny zamek z 5 poziomem gildi magów na tej mapie. Ktoś może mi pomóc???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież